ABOUT GROUP MATRIX

Před téměř třiceti lety byla v Třebešově založena dřevařská společnost zaměřená na truhlářství, dřevovýrobu, lesní práce, těžbu a zpracování dřeva a ostatních surovin. Postupem času se rozšiřovala o další obory – automotive, autocentrum, výrobu oken, provoz hotelu a farmy i dřevocentrum.

Lidé ve společnosti MATRIX vždy cítili odpovědnost za své zaměstnance, za spokojenost zákazníků a také za zemi, ve které podnikají. Proto podporují činnost místních spolků a podílí se na organizaci vybraných aktivit a skutků.

Jsme to my, tým MATRIX a.s.

 • 12. prosince 1991 – Založili jsme společnost MATRIX s.r.o.
 • 1. ledna 1992 – Svou činnost zahájila první divize WOOD.
 • 1. ledna 1993 – Na svět přišla divize AUTOMOTIVE.
 • 1. února 2001 – Společnost s ručením omezeným jsme transformovali na akciovou společnost MATRIX a.s.
 • 16. května 2005 – Přidali jsme divizi AUTOCENTRUM.
 • 1. ledna 2010 – Do portfolia jsme zařadili divizi WINDOWS.
 • 10. října 2010 – Otevřeli jsme zrekonstruované Letovisko Studánka.
 • 23. července 2015 – Podařilo se nám dokončit akvizici firmy Dřevocentrum CZ, a.s.

Právě teď – Rozšiřujeme nabídku produktů a služeb, investujeme do nových technologií, navyšujeme výrobní prostory a kapacity, rozvíjíme zahraniční spolupráci.

KONTAKTUJTE SKUPINU MATRIX

Divize MATRIX a.s.

Dceřiné společnosti MATRIX a.s.

Matrix WOOD

Od hoblovaných prken přes hranoly, stavební a truhlářské řezivo až po malířské štafle. Naše nabídka zahrnuje vše, co můžete z dřevěného sortimentu potřebovat. Pilařský provoz Matrix WOOD najdete v Třebešově.

 • Pracujeme s moderními technologiemi na pořezových strojích, jejichž kombinace nemá ve střední Evropě obdoby. Disponujeme pásovou pilou, katrem i rozmítací pilou. Jsme rychlí, přesní a cenově dostupní.
 • Jehličnaté i listnaté dřeviny zpracováváme na jednom místě. Šetříme zákazníkům čas i náklady.
 • Používáme maximálně efektivní pořezové schéma. Neplýtváme materiálem ani financemi zákazníků.
 • Vycházíme vstříc individuálním požadavkům odběratelů. Dřevní hmotu řežeme od čepu 12 po 120 cm, do délky 13 m, s kapacitou 45 tisíc m3 za rok v jedné směně.
Go to Matrix WOOD

Matrix AUTOMOTIVE

Díky dlouholetým zkušenostem a vlastnímu vědecko-technickému pracovišti dokážeme navrhnout řešení povrchových úprav a technologií lepení pro velké firmy i jednotlivé zákazníky. Poskytujeme analýzu technického problému, zajišťujeme logistiku výrobků, provádíme školení techniků a nabízíme servisní služby. Divize Matrix AUTOMOTIVE působí v celé České republice a na Slovensku.

 • Na trhu České a Slovenské republiky působíme víc než čtvrt století. Vybudovali jsme silné a stabilní portfolio produktů a služeb, orientujeme se v aktuálních trendech, nabízíme vždy to nejlepší v oblasti automotive a aftermarket.
 • Provozujeme vlastní oddělení kvality, provádíme zkoušky pevnosti lepených spojů, testujeme lepicí systémy namáhané klimatickými vlivy. Klientům dokážeme odborně poradit a představit řešení přímo na míru.
 • Jsme autorizovaným průmyslovým distributorem společností Dynabrade, 3M, DOW Automotive, Acralock-IBS. Přinášíme firmám ekonomickou úsporu.
 • Naši zákaznickou základnu tvoří více než 500 firem a organizací.
Go to Matrix AUTOMOTIVE

Matrix AUTOCENTRUM

Vsadili jsme na vozy tradiční značky Škoda Auto. Nabídku rozšířili o klempířské a lakýrnické práce, prodej náhradních dílů, odtahovou službu a další řidiči vítané benefity. Kdo kupuje nový či ojetý vůz, vždy ocení kvalitní služby a individuální přístup. Profesionálové divize Matrix AUTOCENTRUM jsou zákazníkům k dispozici v Lipovce.

 • Jako obchodní a servisní partner spolupracujeme s největším českým výrobcem automobilů. Zákazníci mají jistotu, že získají prověřený vůz nejvyšší kvality za velmi příznivou cenu.
 • Nejen, že prodáváme nové i ojeté vozy, nabízíme služby klempířů a lakýrníků včetně rychloservisu, ale dodáváme také originální náhradní díly a příslušenství. Zároveň provozujeme odtahovou službu, půjčujeme náhradní vozidla.
 • Naši pracovníci jsou kvalifikováni a výrobcem vozů pravidelně proškolováni. Jejich erudice a zkušenosti jsou zárukou vysoké profesionality. Starají se o bezpečnou jízdu i dlouhou životnost automobilů.
 • Sloučili jsme služby pro řidiče na jedno místo. Zájemci o servis, nákup, předváděcí jízdu, přípravu na STK nebo uzavření výhodného pojištění zařídí všechno během několika minut.
Go to Matrix AUTOCENTRUM

Matrix WINDOWS

Dřevěná, plastová a hliníková okna získávají na popularitě u stavebních firem, developerů, investorů i koncových zákazníků. Stejné oblibě se těší vchodové dveře a fasádní systémy. Dodáním produktu naše práce nekončí. Poskytujeme odborné konzultace, záruční i pozáruční servis, zpracováváme bezplatné cenové nabídky. Showroomy Matrix WINDOWS najdete v Hradci Králové a Lipovce.

 • Jsme výrobci. Naši specialisté s dlouholetými zkušenostmi dokáží připravit produkt na míru jakékoli situaci. Využíváme progresivní materiály, dodáváme okna, dveře a fasády v široké škále variant. Vybere si jak provozovatel školy, tak majitel rodinného domu.
 • Zajišťujeme dodávky náročných individuálních i sériových výrobků včetně odborné montáže vlastními zaměstnanci. Zákazníci mají méně starostí, snižujeme jim náklady na vícepráce.
 • Standardizované postupy nám umožňují zkrátit dodací lhůty na nezbytné minimum. Okna a dveře v běžném barevném provedení expedujeme do 2 týdnů, ostatní přibližně do 4 týdnů od zadání do výroby. Nezdržujeme stavebníky a dbáme na co nejrychlejší realizaci zakázky.
 • Zaměstnáváme vlastní servisní techniky. Komunikace zakázek je rychlá a vstřícná.
Go to Matrix WINDOWS

Hotel Studánka

Pohodlí a nadstandardní vybavení ****hotelu si na úpatí Orlických hor užívají tisíce hostů ročně. Tradiční lázeňské letovisko jsme zrekonstruovali tak, aby nabízelo dokonalý odpočinek. Hotel vyhoví těm, kdo milují wellness, rádi posedí v kavárně, holdují skvělým vínům a neodolají zvěřinovým delikatesám. Večer je čekají koncerty a taneční zábavy. Hotel Studánka stojí nedaleko Rychnova nad Kněžnou.

 • Prostředí a personál Hotelu Studánka odpovídají nejvyšším požadavkům na kvalitu nabízených služeb. Těšit se můžete na rodinnou atmosféru, krásnou přírodu a vyžití pro celou rodinu.
 • Ubytovací kapacita čítá 100 lůžek ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Řada z nich disponuje balkonem, běžně jsou vybaveny LCD televizory, minibarem, trezorem.
 • Hosté mohou hotelové prostředí využít k uspořádání svatby nebo rodinné oslavy, stejně skvěle poslouží při teambuildingu a pracovních pobytech.
Go to Hotel Studánka

Dřevocentrum CZ

Pro truhláře, stavebníky, zahradníky a kutily provozujeme 13 specializovaných dřevocenter. Najdou v nich vše, co pro svou práci či koníčky potřebují: široký sortiment stavebního a truhlářského řeziva, hoblovaný program, materiál k výrobě teras, nátěrové hmoty i dveře a palivo. Pobočky Dřevocentrum CZ najdete v Medlešicích u Chrudimi, Hradci Králové, Trutnově, Hodoníně, Prostějově, Znojmě, Velké Bystřici u Olomouce, Petřvaldu u Karviné, Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi, Pardubicích, Přelouči a Dobrušce.

 • Zákazníkům usnadňujeme práci rozsahem nabízených služeb. Patří mezi ně doprava, impregnace dřeva, formátování velkoplošných materiálů, olepování hran.
 • Každá pobočka zaměstnává zkušené profesionály ochotné poradit v jakékoli situaci.
 • Skladové zásoby dřevocenter jsou pravidelně a podle potřeby doplňovány, a to v celé šíři sortimentu zahrnujícího materiály nejvyšší kvality, v mnoha variantách. Včetně atypických rozměrů a s potřebným příslušenstvím.
Go to Dřevocentrum CZ

Farma Třebešov

V zemědělství nepodnikáme pro kvantitu, ale kvalitu. Od prověřených dodavatelů z okolí Orlických hor vykupujeme čerstvé maso zdravé zvěře nejvyšší jakosti. Ve vlastní bourárně zvěřinu zpracováváme a okamžitě balíme. Vyrábíme uzeniny a další masné produkty, zásobujeme vyhlášené restaurace. Kromě toho se Farma Třebešov věnuje také rostlinné výrobě a provozuje Penzion U Lišáka. Společnost sídlí v Třebešově.

 • Naše maso vyniká prvotřídní kvalitou, protože ho zpracováváme za nejpřísnějších hygienických podmínek. Díky vakuovému balení několik minut po zpracování je bezpodmínečně čerstvé.
 • Sázíme na výjimečnost nabízených produktů. Zpracováváme zvěř jen z osvědčených zdrojů, naše uzeniny obsahují vysoký podíl masa.

 

Go to Farma Třebešov